Święto Cykliczne – wydarzenia towarzyszące

W tym roku dzięki naszym Partnerom: Stowarzyszeniu Oswajanie Sztuki, oraz  Domowi Kultury 13 MUZ świętowanie zaczynamy jeszcze przed weekendem.

PROGRAM WYDARZEŃ TOWARZYSZĄCYCH:

Środa, 13.06.2018, godz. 11:00, Dom Kultury 13 MUZ, pl. Żołnierza Polskiego 2
ROWEROWY DOM KULTURY – warsztaty dla dzieci.

Długość linii granicznej Polski to 3511 km – pewnie słyszeliście o tym w szkole, na lekcji geografii. Ale czy zastanawialiście się wtedy, co znajduje się poza tą granicą? Czy jest to jakiś zupełnie „inny” świat, pełen „innych” ludzi? Czy granica rzeczywiście określa to kim jesteśmy? Bez względu na to, jakie jest Wasze zdanie na ten temat, zapraszamy Was do Rowerowego Domu Kultury. Wyruszcie razem z nami w podróż w poszukiwaniu odpowiedzi.

Nasze warsztaty zaczynają się od historii przedstawionej w formie teatru ilustracji kamishibai. Dzięki obrazom i towarzyszącej im opowieści dzieci poznają sielankowe życie pewnego kota, które zostało nagle przerwane przez wybuch wojny. Kunkush (podobnie jak dzieci) nie do końca rozumie, co się wokół niego dzieje. Dla większości dzieci, z którymi się spotykałyśmy, wojna była czymś zupełnie abstrakcyjnym, co dotyczy tylko historii, filmów albo gier komputerowych.

Po zakończeniu przedstawienia następuje moment, gdy wraz z dziećmi próbujemy wyobrazić sobie, jak to jest, gdy człowiek zostaje zmuszony do opuszczenia swojego domy.

Na zakończenie warsztatów dzieci tworzą prace plastyczne. Jednym z tematów była mapa ważnych dla każdego miejsc.

Szczegóły: 13 MUZ.EU

 

Piątek, 15.06.2018, godz. 22:00, ogród INKU Szczecińskiego Inkubatora Kultury, al. Wojska Polskiego 90
MIASTOWI W PLENERZE – pokaz filmu „Rowery kontra samochody”

Rowerowi pasjonaci, miłośnicy plenerowych pokazów filmowych, a także wszyscy mieszkańcy Szczecina – podjedźcie na bezpłatny, plenerowy pokaz filmu pt. „Rowery kontra samochody” w reżyserii Fredrika Gerttena z 2015 roku. Nagrodzony m.in. na Millennium Docs Against Gravity obraz podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie, czy rower rzeczywiście może zastąpić samochód jako środek transportu po mieście. Zachęcamy do przyjazdu na pokaz na rowerze, choć nie jest to warunkiem koniecznym 🙂

Szczegóły: strona wydarzenia na FB