Społeczny Warsztat Rowerowy

 

 

Społeczny warsztat rowerowy był projektem prowadzonym przez nasze stowarzyszenie przez dwa lata (2015 i 2016) dzięki współfinansowaniu przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. (Projekt pt. „Przykładowy Aktywny Społecznie Rowerowy Szczecin”). Obecnie, w związku z brakiem stałego lokum, warsztat nie pracuje regularnie, jednak możliwość skorzystania z warsztatu pozostała. Jeśli chcecie skorzystać z warsztatu – zapraszamy serdecznie, skontaktujcie się z nami i ustalimy jak i kiedy będzie to możliwe.

Ideą projektu jest aktywizacja środowiska szczecińskich rowerzystów miejskich, wokół działającego w mieście społecznego warsztatu rowerowego. Funkcjonowanie warsztatu opiera się na wolontariacie.
Zasada jest prosta: zapraszamy każdego chętnego rowerzystę do bezpłatnego skorzystania z profesjonalnie wyposażonego warsztatu. Pod okiem mechanika – instruktora waRStadt’u można dokonać naprawy, regulacji i konserwacji swojego roweru. A jeśli masz ochotę wpaść na kawę, podzielić się swoim pomysłem, poczuć się częścią środowiska rowerzystów miejskich nasze drzwi stoją otworem. To Wy będziecie tworzyć waRStadt! Każdy chętny użytkownik, po przeszkoleniu przez instruktora będzie mógł współprowadzić warsztat.

Cały czas poszukujemy wolontariuszy chętnych do pełnienia dyżurów w warsztacie. Szczegóły na stronie projektu.