1,5 % podatku PIT za 2022 rok

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. 1,5 % podatku dochodowego za 2022 rok (popularnie PIT) może być przekazany na cele statutowe stowarzyszenia.

Rowerowy Szczecin jest inicjatywą prowadzoną przez stowarzyszenie
Idee przez miasto.

Numer KRS 0000244791

1,5% Twojego podatku może pomóc budować jeszcze bardziej rowerowy Szczecin. Zebrane fundusze przeznaczamy m.in. na:

 • EDUKACJĘ ROWERZYSTÓW
  Co roku docieramy do setek młodych rowerzystów w Szczecinie i nie tylko. W rekordowym dla nas roku 2019 przeszkoliliśmy blisko dwa tysiące uczniów z warszawskich i szczecińskich szkół. Jako jedyna organizacja w Polsce, prowadziliśmy praktyczną edukację rowerzystów w ruchu ulicznym na taką skalę. A potem przyszedł COVID 🙁
  Po przerwie spowodowanej pandemią powróciliśmy do stacjonarnych warsztatów praktycznych – prowadzonych w ruchu drogowym. W 2022 roku przeszkoliliśmy ponad 2300 młodych warszawskich rowerzystów. Cieszymy się z dotarcia do tylu przyszłych uczestników ruchu drogowego i chcielibyśmy powtórzyć ten sukces w naszym rodzinnym mieście – w Szczecinie. Pomimo wielu podejmowanych prób, Szczecin wciąż nie doczekał się systemowej edukacji młodych rowerzystów z prawdziwego zdarzenia – czyli obejmującej zajęcia praktyczne, w ruchu drogowym. Nasze doświadczenie + Twoje wsparcie w postaci 1,5% podatku może to zmienić.
 • KONSULTOWANIE DOKUMENTÓW MIEJSKICH
  Co roku przyglądamy się dla Was prowadzonym przez miasto inwestycjom. Wielokrotnie udało się nam wyłapać błędy w projektach i zapobiec realizacji niebezpiecznych dla rowerzystów rozwiązań. Taka praca wymaga wielu godzin zaangażowania, konsultacji ze specjalistami, niełatwego procesu pozyskiwania informacji z instytucji miejskich itp. Twoje 1,5 % podatku pomoże nam monitorować jeszcze większą liczbę inwestycji prowadzonych w 2023 roku.
 • WNIOSKOWANIE O BUDOWĘ KOLEJNYCH DRÓG ROWEROWYCH
  Brak spójnej infrastruktury w mieście jest podstawową przeszkodą dla codziennego korzystania z roweru. W wielu miejscach Szczecina jeżdżenie ulicami potrafi wystraszyć rowerzystów, lub powoduje, że nie wiedzą jak się w danym miejscu zachować. Naszym celem jest doprowadzenie do powstania w mieście spójnej sieci dróg rowerowych, połączenie istniejących fragmentów dróg w logiczną całość. Twoje 1,5% podatku pomoże nam w profesjonalny sposób przedstawiać miastu koncepcje tras rowerowych i kontynuować starania o rozbudowę systemu rowerowego miasta.
 • I WIELE INNYCH DZIAŁAŃ
  Takich, jak organizacja Tygodnia Zrównoważonego Transportu; organizację wspólnego wyjazdu na największą masę krytyczną w Europe – berliński Sternfahrt; zazielenianie miasta; kontynuację projektu „Parkuję 10m od przejścia”, w ramach którego zmodernizowaliśmy 30 przejść dla pieszych w Szczecinie zwiększając na nich widoczność i wiele wiele innych działań.

  Jeśli tak jak my uważasz, że szczęśliwe miasto, to miasto bezpieczne, wygodne i atrakcyjne dla pieszych oraz rowerzystów, stworzone dla ludzi, w sposób zachęcający do przebywania w nim i bezpiecznego poruszania się po nim, wesprzyj działania naszego stowarzyszenia. Przekaż nam 1,5% podatku dochodowego.
Przekaż 1% naszej organizacji

Darmowe rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Jak w prosty sposób przekazać 1,5%

W odpowiednim miejscu formularza PIT za 2022 rok (rozliczanego na początku 2023 roku) wystarczy wpisać numer KRS 0000244791.

Od 2019 roku zmieniła się forma, w jakiej podatnicy rozliczają się z fiskusem. Podatnicy korzystający z tzw. wstępnie wypełnionego formularza PIT (wypełnionego za nich przez Urząd Skarbowy) również mają możliwość zdecydowania, na jaką organizację pożytku publicznego przekażą swój 1,5% podatku. Po zalogowaniu się do usługi Twój e-PIT na stronie http://www.podatki.gov.pl/ można wpisać numer KRS organizacji, której w tym roku chcemy przekazać 1,5% naszego podatku.

Kolejną bardzo łatwą formą rozliczenia podatku dochodowego jest skorzystanie z bezpłatnego programu. Wystarczy kliknąć w poniższy baner:

Pobierz program PIT

Darmowe rozliczenie PIT we współpracy z  Instytutem Wsparcia
Organizacji Pozarządowych
w ramach projektu
PITax.pl dla OPP
.