Inwestycje rowerowe w 2016r.

2016 rok nie przyniósł szczecińskim rowerzystom tylu powodów do radości ile mógł, biorąc pod uwagę zaplanowane przez Miasto inwestycje i programy prorowerowe.

Żałując, w szczególności, braku dopuszczenia kontraruchu na Starym Mieście, oraz niezrealizowanego tzw. „programu małych usprawnień” życzymy wszystkim miejskim rowerzystom wielu powodów do dumy z polityki rowerowej Miasta w 2017r.

Szczególnie kibicujemy „programowi małych usprawnień”, który dzięki inicjatywie naszego stowarzyszenia, oraz wzorowej, w tym zakresie, współpracy z Miastem został wpisany do budżetu na 2016r. Program zakładał m.in. całkowite obniżenie krawężników na „Złotym Szlaku”, wybudowanie połączenia dla ruchu rowerowego ul. Niepodległości (od Bramy Portowej) z ul. Dworcową oraz dopuszczenie kontraruchu rowerowego na terenie Starego Miasta. Jego historia sięga połowy roku 2015r., kiedy to, wspólnie z odpowiedzialnymi za jego realizację urzędnikami, konsultowaliśmy poszczególne zadania do zrealizowania w ramach programu – znane więc Miastu były one od 2015r. (wyjątek stanowi dopuszczenie kontraruchu rowerowego na Starym Mieście zapowiadane przez Magistrat w 2012r).

Czy uda się w 2017r.?