Pojedź z nami na VIII Kongres Mobilności Aktywnej

26 – 27 września w Gdańsku odbędzie się kolejna edycja Kongresu Mobilności Aktywnej. Polecamy to wydarzenie wszystkim zainteresowanym tematyką zrównoważonego rozwoju miast, aktywnej mobilności, kształtowania miast przyjaznych do życia. Będzie okazja wysłuchać najznamienitszych ekspertów, oraz obejrzeć rozwiązania prorowerowe w najbardziej rowerowo rozwiniętym mieście Polski.

Tegoroczny program obfituje w wiele bardzo wartościowych i ciekawych tematów:
PROGRAM

Organizatorzy kongresu zapowiadają:
„Na tegoroczne wydarzenie składają się ciekawe prezentacje, debaty, warsztaty oraz rowerowy przejazd studyjny. Kongres Mobilności Aktywnej jest jedną z największych w Europie Środkowej imprez poświęconych niezmotoryzowanej mobilności. Kampanie społeczne, warsztaty planistyczne, socjologiczne aspekty mobilności promocja ruchu pieszego oraz rowerowego to tylko niektóre z obszarów tematycznych którymi chcemy Państwa zainspirować i zachęcić do podzielenia się własnymi doświadczeniami.

Wśród tegorocznych prelegentów znajdują się zarówno eksperci krajowi, jak i zagraniczni. Mikael Colville-Andersen, duński ekspert ds. mobilności i  pomysłodawca rankingu The Copenhagenize Bicycle Friendly Cities Index podzieli się wiedzą z zakresu projektowania miast przyjaznych komunikacji rowerowej oraz jej efektywnej promocji.  Z kolei prof. Tomasz Szlendak, socjolog, rozłoży na czynniki pierwsze zamiłowanie do motoryzacji indywidualnej.”

Przypominamy jedno z najpopularniejszych wystąpień gwiazdy tegorocznego Kongresu Mikaela Colville – Andersena:

POJEDŹ Z NAMI

Rowerowy Szczecin oczywiście wybiera się na Kongres i chcemy zabrać z sobą dwie zainteresowane osoby. Zapewniamy przejazd do i z Gdańska oraz nocleg na miejscu.

Wystarczy, że napiszecie dlaczego chcielibyście uczestniczyć w VIII Kongresie Mobilności Aktywnej. Na zgłoszenia czekamy do 29 sierpnia 2017r. pod adresem: biuro@rowerowy.szczecin.pl, autorów dwóch najciekawszych zgłoszeń zaprosimy do wspólnego wyjazdu.