Program Święta Cyklicznego 2016r.

SOBOTA, 04 CZERWCA 2016r., Pl. Adama Mickiewicza w Szczecinie

07:00 – 10:30 Start poszczególnych grup Zjazdu Gwiaździstego (m.in. Goleniów, Stargard, Widuchowa, Kołbaskowo, Police, Lipiany, Gartz). Rowerzyści z całego województwa wyruszą w zorganizowanych grupach aby dojechać do Szczecina. Trasy wjeżdżających do miasta, z różnych kierunków, grup ułożą się w kształt gwiazdy z punktem centralnym na pl. Adama Mickiewicza.
Informacje organizacyjne, oraz kontakt z koordynatorami poszczególnych tras: biuro@rowerowy.szczecin.pl, Facebook/Rowerowy Szczecin

11:30 – 12:00 Przywitanie uczestników Zjazdu Gwiaździstego dojeżdżających na pl. A. Mickiewicza

ok. 12:00 Uroczyste otwarcie Święta Cyklicznego 2016 i przywitanie uczestników – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

ok. 12:15 Start Wielkiego Przejazdu Rowerowego. Uczestnicy Święta Cyklicznego przejadą ulicami Szczecina, w radosnej atmosferze świętując obecność rowerzystów w mieście i pokazując, iż rower jest ważnym środkiem komunikacji w mieście a jego miejsce jest na ulicach. Każdy uczestnik Przejazdu otrzyma okolicznościową szprychówkę, będącą jednocześnie losem w głównej loterii. Do wygrania rower!
Szprychówki będą wręczać każdemu uczestnikowi nasi wolontariusze dopiero w momencie startu przejazdu.

ok. 14:00 Powrót z trasy Wielkiego Przejazdu Rowerowego na pl. A. Mickiewicza i rozpoczęcie Pikniku Rowerowego

ok. 14:30
Ogłoszenie wyników Konkursu Marszałka Zachodniopomorskiego na nazwę nowych tras rowerowych Pomorza Zachodniego.

Losowanie roweru – głównej nagrody dla uczestników Święta Cyklicznego

14:30 – 16:30 Piknik Rowerowy z atrakcjami.

UE + RPO + WZP