Święto Cykliczne 2017

Jak co roku, zapraszamy na największą imprezę promującą komunikację rowerową w Województwie Zachodniopomorskim.

Tegoroczna, ósma już, edycja odbędzie się w pierwszą niedzielę czerwca.
Nie zabraknie tradycyjnych elementów, takich jak:
– Zjazd Gwiaździsty z terenu Województwa Zachodniopomorskiego,
– Wielki Przejazd Rowerowy ulicami Szczecina,
– Piknik Rowerowy.

Nie obędzie się również bez konkursów z nagrodami, jednak w tym roku postanowiliśmy zmienić formułę i zrobić coś dużo, DUŻO, bardziej spektakularnego niż losowanie roweru. Chcemy zjednoczyć jak największą liczbę rowerzystów wokół idei promocji roweru jako środka codziennej komunikacji i wspólnie, w realny sposób wesprzeć aktywną mobilność w naszym regionie.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji będzie: „Rower się mieści w mieście – wpieramy aktywną mobilność”.

Chcemy postawić, w wybranych przez Was lokalizacjach, jak największą liczbę stojaków rowerowych, oraz zadaszonych parkingów przed zachodniopomorskimi szkołami. Warunek jest jeden: – łączymy siły, wszystkie ręce na pokład i wspólnie pokazujemy wielkość, siłę i energię rowerzystów. To od Was zależy jaka będzie skala naszych wspólnych działań, dlatego proponujemy Wam wyzwanie. Policzymy wszystkich uczestników Święta i nagrodzimy wysoką frekwencję:

  • za każdych 100 uczestników Święta Cyklicznego 2017 przekażemy jeden stojak rowerowy, do postawienia w wybranej przez rowerzystów lokalizacji;
  • za każdy 1000 uczestników Święta Cyklicznego 2017 przekażemy jeden zadaszony parking, do postawienia przed zachodniopomorską szkołą, której reprezentacja przyjedzie na Święto najliczniejszą grupą.

Do zobaczenia 04 czerwca 2017r.!